RN
TwitterFacebook

GD: Dariusz Matuszak – Z Arkadią po zdrowie i trzeźwość

Od dziesięciu lat w Ostrołęce działa Ostrołęckie Stowarzyszenie Promocji Zdrowia i Trzeźwości „Arkadia’. W miniony weekend obchodziło kolejną rocznicę powstania. Stowarzyszenie skupia osoby uzależnione, które zdecydowały się zerwać z nałogiem i jednocześnie chcą pomagać innym uzależnionym w wyjściu na tak zwaną prostą.

Spotykamy się z różnymi uzależnieniami. Coraz częściej dotyka ono i młodszych ludzi, Staramy się wyjść na przeciw temu, pomagać – mówi prezes Stowarzyszenia Dariusz Matuszak.

Stowarzyszenie działa na tak zwanej pierwszej linii. Wiele osób potrzebujących pomocy nie do końca wie, gdzie się udać. I to ułatwia im Stowarzyszenie „Arkadia”, które ma w swoich szeregach terapeutów.

– Mamy zapisane w statucie naszego Stowarzyszenia, że poprzez własną abstynencję, od alkoholu na przykład, pokazujemy, że można – akcentuje Dariusz Matuszak.

Członkowie Stowarzyszenia mają za sobą tak zwaną przeszłość alkoholową, jednak skutecznie powstrzymują się od jego spożywania. Przykładem jest choćby sam prezes Dariusz Matuszak, który ni ukrywa, że miał problemy z alkoholem, ale już od dziesięciu lat nie bierze go do ust i jak przyznaje – włosów z głowy z tego powodu nie wyrywa.

Siedziba Stowarzyszenia mieści się w tak zwanym „pałacyku” przy ul. Gen. Fieldorfa Nila 15/8. Tam też w każdy czwartek spotykaj się jego członkowie. Oprócz spotkań czwartkowych organizowane są prelekcje i spotkania, także z młodzieżą. Stowarzyszenie otwarte jest też na pomoc osobom współuzależnionym.

– Mogą zgłaszać się do nas żony, matki osób uzależnionych, są udzielane porady, różnego rodzaju sugestie, następnie kierujemy do terapeuty, instruktora – tłumaczy Dariusz Matuszak.

Ze stowarzyszeniem można skontaktować się także telefonicznie dzwoniąc na numer 797 789 563.

Więcej o Ostrołęckim Stowarzyszeniu Promocji Zdrowia i Trzeźwości, w tym także o organizowanych przez Stowarzyszenie wydarzeniach, w rozmowie Mateusza Święcickiego z prezesem Dariuszem Matuszakiem:

 

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen − 7 =