RN
TwitterFacebook

GD: Iwona Choroszewska-Zyśk – Związek Kurpiów podkręca tempo

Liczący sobie 23 lata Związek Kurpiów nie przestaje zaskakiwać pomysłami i propozycjami, skierowanymi do mieszkańców regionu, ale także do Kurpiów mieszkających w różnych częściach nie tylko Polski. Ale też nie ma się czemu dziwić, bowiem źródło inspiracji, osadzone w wielowiekowej tradycji, twórczości i kulturze kurpiowskiej, jest przebogate. Najnowsza propozycja Związku kurpiów to I Olimpiada Wiedzy o Kurpiach.

Olimpiada skierowana jest o uczniów szkół średnich, a czasu na zgłoszenia jest coraz mniej. Termin mija 30 października.

– Uważamy, że jak najbardziej potrzebne są przeglądy, jak i konkursy. Powoduje to wzrost zainteresowania regionem, powoduje to też pogłębienie wiedzy o regionie – mówi Iwona Choroszewska-Zyśk, wiceprezes Związku Kurpiów, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

To pierwsza edycja olimpiady wiedzy o Kurpiach, ale organizatorzy wierzą, że nie ostatnia. W zamiarze jest też poszerzenie grona potencjalnych uczestników kolejnych olimpiad o uczniów szkół podstawowych a także o kategorię „open” – bez limitu wiekowego.

I Olimpiada Wiedzy o Kurpiach zakłada dwie kategorie: indywidualną i zespołową. Finał ma być rozegrany 3 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Organizatorzy do udziału w olimpiadzie zapraszają uczniów szkół średnich z całej kurpiowszczyzny, nie tylko z powiatu ostrołęckiego, ale także z powiatów ościennych, na przykład z powiatu łomżyńskiego czy też samej Łomży, bo jak mówi Iwona Choroszewska-Zyśk – kurpiowszczyzna to nie tylko tereny leżące w północno-wschodniej części województwa mazowieckiego, ale także w części województwa warmińsko-mazurskiego i województwa podlaskiego.

Więcej o I Olimpiadzie Wiedzy o Kurpiach, ale także o innych działaniach Związku Kurpiów w rozmowie księdza Marcina Sobiecha z wiceprezes Związku Kurpiów Iwoną Choroszewską-Zyśk.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *