RN
TwitterFacebook

GD: Jacek Łuba – Radni powiedzieli „nie”

Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego nie będzie świadczyło usług komunalnych na cmentarzu przy ul. Krańcowej w Ostrołęce. Radni na ostatniej sesji większością głosów odrzucili projekt uchwały w tej sprawie. Tym samym wszystko pozostaje po staremu, a prezydent miasta nie otrzymał uprawnienia do ustalania cen i opłat za usługi komunalne o charakterze użyteczności publicznej świadczone na Cmentarzu Miejskim oraz cen i opłat za korzystanie z obiektów tego cmentarza.

Ostatnia zmiana dotycząca cennika za usługi komunalne, a także opłaty za korzystanie z obiektów na cmentarzu miejskim, miała miejsce w 2008 roku. Przy takiej częstotliwości wprowadzania zmian w tym zakresie, nie ma potrzeby by musiał zajmować się tym prezydent z gronem urzędników. Niech to w dalszym ciągu będzie w kompetencjach radnych.

– Uważam, że jeżeli mielibyśmy zmieniać te ceny z taką częstotliwością to nie sensu tych upoważnień dawać prezydentowi. Jeżeli to radni raz na dziesięć lat podejmą taką decyzję przy zmianie cennika usług komunalnych na cmentarzu, to nie będzie wielka dla nas praca i chętnie ją podejmiemy – mówi radny Ostrołęki Jacek Łuba.

Koncepcję prezydenta miasta Łukasza Kulika poparła jedynie piątka radnych. To: Andrzej Jaskólski, Mariusz Łuba, Ewa Szatanek, Stanisław Szatanek i Piotr Wierzba. Od głosu wstrzymali się: Wojciech Parzychowski i Wojciech Zarzycki. Pozostałe grono obecnych radnych, w sumie piętnaście osób, było przeciw projektowi uchwały. To jedyny projekt, który na wtorkowej sesji Rady Miasta Ostrołęki nie otrzymał poparcia większości radnych.

O ostatniej sesji z radnym miejskim Jackiem Łubą rozmawia Sebastian Kamiński:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *