RN
TwitterFacebook

GD: Ks. Łukasz Gołaszewski, Karolina Parzychowska, Kamil Grzejka i Piotr Mróz – Wspólnota „W drodze” – do tańca i do różańca

Przy Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce działa wspólnota „W drodze”. Wspólnota istnieje od niedawna, a inspiracją do jej utworzenia były kursy „Alfa”. Wspólnota skupia ludzi młodych, głównie po kursie, ale jak mówią sami jej członkowie – jest ona otwarta na każdego, kto chciałby do niej wstąpić.

– Wspólnota „W drodze” powstała z doświadczenie kursu Alfa (…) wytworzyła się tak bardzo naturalnie – mówi ksiądz Łukasz Gołaszewski, opiekun duchowy wspólnoty.

Kurs Alfa, to cykl dziesięciu spotkań, w trakcie których uczestnicy biorą udział w konferencjach, następnie we wspólnych dyskusjach, których tematami wiodącymi są zagadnienia poruszane w trakcie konferencji, a wszystko w przyjaznej, ciepłej, można by rzec domowej wręcz atmosferze. To w którymś momencie zaowocowało powstaniem wspólnoty, która trwa do dzisiaj i zaprasza wszystkich chętny do siebie. Co ważne, mimo że wspólnota zrzesza głównie tych, którzy ukończyli kurs Alfa, to wcale nie oznacza, że jest zamknięta na inne osoby.

Bycie we wspólnocie dla ludzi młodych którzy ją tworzą, ma wyjątkowe znaczenie.

– Długo się modliłam, żeby Bóg postawił przede mną takich ludzi, z którymi ja będę też chciała spędzać czas. Ludzi, którzy są blisko Boga. Ja sobie w pewnym momencie swojego życia zdam sprawę z tego, że wśród moich znajomych jest mało osób wierzących. Więc modliłam się, żeby Bóg dał mi takich ludzi – opowiada Karolina Parzychowska.

– Jest to tak jakby rodzina, chcemy się wspólnie spotykać, chcemy się wspólnie formować, chcemy pogłębiać naszą relację z Bogiem, naszą wiarę. Wspólnota daje mi to, że nie stoję w miejscu w wierze, że cały czas się rozwijam – mówi Kamil Grzejka.

– Dla mnie wspólnota to tak jakby moja druga rodzina. Z nimi mogę i się pomodlić, i pograć w piłkę, i poimprezować. Do tańca i do różańca – wyznaje Piotr Mróz.

Z księdzem Łukaszem Gołaszewski, Karoliną Parzychowską, Kamilem Grzejka i Piotrem Mrózem rozmawia ksiądz Marcin Sobiech:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *