RN
TwitterFacebook

GD: ks. Marcin Sobiech – Być jak Maryja

„Być jak Maryja” pod takim hasłem, w sobotę 7 marca, w Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Ostrołęce odbędzie się Pierwsze Diecezjalne Spotkanie Kobiet. Jego organizatorami są: Wydział Duszpasterstwa Ogólnego i parafia św. Antoniego w Ostrołęce. Sam pomysł ujrzał światło dzienne w trakcie podobnego spotkania, tyle że mężczyzn, także w Sanktuarium św. Antoniego, a podsunął go kustosz Sanktuarium, ksiądz Zdzisława Grzegorczyk.

Panie myślały o taki spotkaniu, przyznaje ksiądz Marcin Sobiech, dlatego hasło rzucone przez księdza dziekana padło na bardzo podatny grunt.

Ksiądz dziekan pierwszy powiedział, praktycznie w ostatnim momencie tego spotkania, że może byśmy zrobili spotkanie na Dzień Kobiet , tutaj w Sanktuarium – wspomina Ksiądz Marcin.

Droga od słów do czynów nie była długa, tym bardziej, że otaczająca nas rzeczywistość wręcz bije na alarm i domaga się rewizji panujących obyczajów, zmiany podejścia do kobiet, powrotu kobiety na należne jej miejsce.

– Współczesny świat zgubił szacunek dla kobiety. Trzeba o tym jasno i wyraźnie mówić, dzisiejszy świat w bardzo wielu przypadkach uprzedmiotawia kobietę. Wystarczy wyjść na ulicę i popatrzeć na reklamy wielkopowierzchniowe. Ja zawsze patrzę na te reklamy z wielkim bólem serca – wyznaje ksiądz Marcin Sobiech.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00. Po powitaniu uczestniczki spotkania odmówią modlitwę różańcową, następnie świadectwo jednej z pań a około godziny 11:00 godzinna konferencja, po której nastąpi pierwsza przerwa. Następnie adoracja Najświętszego Sakramentu i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem, dalej dłuższa przerwa i na zakończenie Godzina Miłosierdzia i Eucharystia

O sobotnim Pierwszym Diecezjalnym Spotkaniu Kobiet z księdzem Marcinem Sobiechem rozmawia Sebastian Kamiński:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − 2 =