RN
TwitterFacebook

GD: Mariusz Mierzejewski – Radni żądają wyjaśnień

Nie milkną echa ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska Rady Miasta w Ostrołęce. Posiedzenie zwołano w trybie nadzwyczajnym, a głównym tematem dyskusji była sprawa byłego pełnomocnika prezydenta miasta Marka T., który nie ujawnił, że był skazany prawomocnym wyrokiem.

Przewodniczący komisji Mariusz Mierzejewski przyznaje, że zwołał posiedzenie komisji powodowany licznymi informacjami, napływającymi w z wielu stron, a dotyczącymi tematu byłego już pełnomocnika prezydenta miasta.

– Zwołałem taką komisję powiedzmy nadzwyczajną ze względu na fakty, fakty, które dochodziły do nas radnych z przestrzeni medialnej, fakty, które dochodziły do nas od różnych osób, czy to związanych z branżą budowaną, czy to związanych z taką codzienną pracą administracji lokalnej, samorządowej. Były to dość niepokojące informacje – mówi Mariusz Mierzejewski.

Niepokojące jest to, że ktoś, kto jest skazany prawomocnym wyrokiem, współpracował tak blisko z prezydentem. Pytań do Łukasza Kulika padło wiele, nie na wszystkie za to padły wyczerpujące odpowiedzi. Przewodniczący Mierzejewski liczy, że znajdzie je w przygotowanej już dokumentacji, która dwa dnu temu dotarła do radnych.

– Dowiedziałem się, że Urząd Miasta przygotował już taki pakiet dokumentów dla radnych po to, żeby można było zweryfikować pewne informacje. Podejrzewam, że po tej weryfikacji (…) będziemy mieli jakieś wnioski i będziemy mogli jeszcze raz zwołać komisję po to, żeby tą sprawę do końca wyjaśnić – dodaje Mariusz Mierzejewski.

Równolegle temat wyjaśnia prokuratura, którą o możliwości popełnienia przestępstwa zawiadomił sam prezydent Łukasz Kulik. Szerzej o sprawie w rozmowie Sebastiana Kamińskiego z Mariuszem Mierzejewskim:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *