RN
TwitterFacebook

GD: Paweł Natkowski – szpital w Ostrołęce z nowymi oddziałami

Zakrojonych na tak dużą skalę i w takiej ilości inwestycji w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce dawno nie było. Niebawem otwarty zostanie oddział rehabilitacji kardiologicznej, wszystko wskazuje na to, że w dalszej kolejności, także jeszcze w tym roku będzie uruchomiony oddział okulistyczny, a we wrześniu przyszłego roku – oddziału chirurgi naczyniowej. Szpital uszczupli się za to o zakład opiekuńczo-pielęgnacyjny. Ten przejdzie pod egidę samorządu Ostrołęki.

Niebawem w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce otwarty zostanie oddział rehabilitacji kardiologicznej. Rehabilitacja obejmie leczenie na oddziale, leczenie ambulatoryjne i terapię domową, polegającą na kontakcie z pacjentem przebywającym w domu i monitorowanie jego stanu zdrowia za pomocą telefonu lub komputera. Oddział rehabilitacji kardiologicznej będzie swoistym uzupełnieniem oddziału kardiologii interwencyjnej.

– Następnym etapem w ochronie zdrowia pacjenta po zawale jest jego odpowiednia rehabilitacja i poprowadzenie go tak, aby ten pacjent do nas nie powrócił. I taki cel przyświecał nam w pozyskaniu środków unijnych – mówi Paweł Natkowski, dyrektor szpitala w Ostrołęce, dzisiejszy gość dnia Radia Nadzieja.

Uruchomienie oddziału oznacza, że pacjenci po operacji serca w szpitalu w Ostrołęce, nie będą już odsyłani na dalsze leczenie do innych placówek. Oddział będzie także otwarty na przyjmowanie na rehabilitację chorych z innych placówek.

Kolejna bardzo dobra informacja jest taka, że przed szpitalem w Ostrołęce krystalizuje się szansa na uruchomienie oddziału okulistycznego. To od lat oczekiwane działanie będzie możliwe dzięki ogłoszonemu przez Narodowy Fundusz Zdrowia konkursowi na uruchomienie i prowadzenie takiego oddziału. Konkurs co prawda dotyczy dużej części Mazowsza, ale też ze wskazaniem rejonizacji, z uwzględnieniem rejonu ostrołęckiego.

Jak informuje dyrektor Natkowski, niezbędna dokumentacja została już złożona. W przeciągu kilku, najdalej kilkunastu dni, powinna być znana odpowiedź na pytanie – który szpital podpisze kontrakt z NFZ? Kontrakt ma opiewać na okres 28 miesięcy, a szpital w Ostrołęce jest dobrze przygotowany na sprostanie takiemu wyzwaniu. Jeżeli wszystko potoczy się w dobrym kierunku, pierwsze zabiegi na oddziale okulistycznym w Ostrołęce będą mogły być przeprowadzane jeszcze w tym roku.

Następny rok, to działania inwestycyjne ukierunkowane przede wszystkim na uruchomienie oddziału chirurgii naczyniowej. W rozmowie księdza Marcina Sobiecha z dyrektorem szpitala Pawłem Natkowskim usłyszymy także o planowanym przekazaniu w gestię samorządu Ostrołęki zakładu opiekuńczo-pielęgnacyjnego.

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *