RN
TwitterFacebook

GD: Paweł Stawicki – Sobotnia kropla krwi

„Sobotnia kropla życia” – to nowa akcja, mająca na celu zebranie jak największej ilości krwi. Akcję organizuje Stowarzyszenie Legion oddział w Ostrołęce wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zbiórka będzie prowadzona w najbliższą sobotę, 25 stycznia w godzinach od 8:00 d 12:00 na oddziale krwiodawstwa i krwiolecznictwa w szpitalu w Ostrołęce.

Oddział Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi Legion działa w Ostrołęce od pięciu lat. Jest współorganizatorem wielu akcji zbiórek krwi. Prowadzi też intensywną kampanię promującą oddawanie krwi, ukierunkowana szczególnie na młodzież.

– Chodzimy do szkół, gdzie robimy prelekcje z pierwszej pomocy, robimy prelekcje z krwiodawstwa, uświadamiamy już od najmłodszych lat, można powiedzieć, dzieci i starsze dzieci na czym to polega, jak to wszystko wygląda, żeby po prostu ta świadomość była inna – mówi Paweł Stawicki.

Ostrołęccy „legioniści” już wpisali się w harmonogram cyklicznych zbiórek krwi. Organizują je w piątki, nadając każdemu takiemu wydarzeniu przydomek „krwawy piątek”,oczywiście w bardzo dobrym tych słów znaczeniu.

Ale z myślą o tych, którzy na przykład z racji pracy zawodowej nie mogą stawić się w dzień powszedni w punie zbiórki krwi, zainicjowano kolejną akcję. Ta nosi roboczą nazwę „sobotnia kropla życia”. Jej inauguracja będzie w sobotę 25 stycznia.

– Był to pomysł pań z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Oddziału Terenowego nr 41 w Ostrołęce. My jak najbardziej do niego się przychyliliśmy – dodaje Paweł Stawicki.

Sobonia zbiórka krwi odbędzie się w szpitalu na oddziale krwiodawstwa i krwiolecznictwa w godzinach od 8:00 do 12:00.

Z Pawłem Stawickim o potrzebie oddawania krwi rozmawia Mateusz Święcicki:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

2 kommentarze

  1. Słuchaczka Odpowiedz

    Bardzo dobra audycja. Duże brawa dla całego oddziału Ostrolecki Legion. Robicie świetną robotę i pomagacie wielu wielu osobom, wkładając w to całe swoje serca. Tak trzymajcie!

  2. Ciekawy Odpowiedz

    Zastanawia mnie jedno ? Gdzie jest reszta Pana Legionu ? Wszystko Pan robi sam ? Ciągle widać tylko Pana.Gdzie jest reszta ? Nie mają imion,nazwisk ? Ludzi,którzy odwalają całą robotę a nie ma nigdzie o nich nawet słowa …. Tak ciężko jest podziękować tym,którzy są i poświęcają swój czas charytatywnie ? Pokazać ich ??? Wstyd !!! Albo ewidentnie reszta ma robić na Pana sławę i dobre imię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *