RN
TwitterFacebook

GD: Poseł Daniel Milewski – Sytuacja w oświacie i służbie zdrowia była katastrofalna. To się zmienia

Rozdział Kościoła od państwa, oświata, służba zdrowia, polityka prospołeczna, propozycje dla pracodawców i współpraca parlamentarzystów z samorządowcami – to główne tematy poruszone dziś w rozmowie z gościem dnia Radia Nadzieja, którym był poseł Prawa i Sprawiedliwości Daniel Milewski.

– Jeżeli sięgniemy głębiej, to musimy zdać sobie sprawę z tego, że to Kościół doskonale wie i che być oddzielony od państwa (…) Musimy pamiętać, że jednoczesnym zobowiązaniem chrześcijan jest aktywność w życiu publicznym. (…) O ile formalnie Kościół i państwo to dwie rzeczywistości, o tyle w życiu chrześcijanina nie można rozdzielać tego co prywatne i publiczne. Chrześcijaninem jest się i w życiu publicznym i prywatnym – mówił poseł Daniel Milewski, komentując wątek poruszony przez księdza Marcina Sobiecha, a nawiązujący do treści na jednej z ulotek wyborczych kandydatki Koalicji Obywatelskiej do Sejmu RP, nawołującej do rozdziału Kościoła od państwa.

Poseł Daniel Milewski obszernie wypowiedział się także w kwestiach związanych z oświatą i służbą zdrowia. Zauważył, że sytuacja w tych obu dziedzinach życia, jaką zastało Prawo i Sprawiedliwość po wyborach w 2015 roku była katastrofalna. To są trudne obszary. Wcześniejsze rządy dość po macoszemu je traktowały. Przez ostatnie kilka lat to się zmieniło.

– Staramy się jak najwięcej do przeznaczenia środków na te sfery przeznaczać. Takiego wzrostu nakładów jaki był w ostatnich latach w najnowszej historii Polski nie było. Takiego celu, jakim jest solidny procent PKB na służbę zdrowia też wcześniej nie było – akcentuje poseł Milewski.

W dalszej części audycji także o polityce pro społecznej, propozycjach dla pracodawców i współpracy parlamentarzystów z samorządowcami.

Rozmowa księdza Marcina Sobiecha z posłem Danielem Milewskim z Prawa i Sprawiedliwości:

Poniżej pozostałe audycje z cyklu Gość Dnia Radia Nadzieja:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *