RN
TwitterFacebook

Gmina Goworowo. Koronawirusa u jednego z mieszkańców. Placówki przedszkolne nie zostaną otwarte 6 maja

Samorząd gminy Goworowo chciał 6 maja uruchomić przedszkola. Tak się nie stanie, bo u jednego z mieszkańców wykryto koronawirusa. Decyzja może być utrzymana przez około dwa tygodnie.

O nowym przypadku zakażenia koronawirusem na terenie powiatu ostrołęckiego Powiatowa Stacja Stanitarno-Epidemiologiczna poinformowała wczoraj (3.05). Wiadomość o tym, że jest to mieszkaniec gminy Goworowo przekazał wójt:

KOMUNIKATMieszkańcy gminy Goworowo!Informujemy, że w gminie Goworowo wykryto jeden przypadek zakażenia koronawirusem u…

Opublikowany przez Piotra Kosiorka Niedziela, 3 maja 2020

Potwierdzony przypadek COVID-19 jest powodem, dla którego gmina nie otworzy 6 maja przedszkoli i żłobków.  

– Wykrycie przypadku zakażenia koronawirusem w naszej gminie spowodowało, że ta decyzja zostaje wstrzymana. Nie mamy w tej chwili pełnego obrazu, czy sytuacja jest rozwojowa. Nie wiemy ile tych osób może być jeszcze zakażonych potencjalnie, więc dajemy sobie tydzień, do dwóch, aby ta sytuacja się wyjaśniła mówił w rozmowie z Radiem Nadzieja, wójt gminy Goworowo Piotr Kosiorek.

Jak twierdzi wójt z informacji, jakie uzyskał od PSSE w Ostrołęce, stan zakażonego koronawirusem, mieszkańca gminy Goworowo jest dobry.

– Pacjent przebywa w izolacji domowej, nie wymaga hospitalizacji. Rodzina również objęta jest opieką sanepidu. W tej chwili ograniczamy się po prostu do dostarczania żywności, odbierania odpadów komunalnych, sytuacja jest stabilna – informuje Piotr Kosiorek.

Decyzję o nieotwieraniu placówek przedszkolnych 6 maja podjął również prezydent Ostrołęki, Łukasz Kulik. Piszemy o tym tutaj.

Obecnie (4.05. godzina 11:20), mieszkaniec gminy Goworowo to jedyny chory na COVID-19 na terenie powiatu ostrołęckiego. Z powodu podejrzenia zakażenia w ostrołęckim szpitalu przebywają 3 osoby.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 8 =