RN
TwitterFacebook

Gmina Kadzidło: Centrum Kultury Kurpiowskiej przejdzie remont

Profesjonalna scena, sala widowiskowa oraz pracownia artystyczna – między innymi to znajdzie się w wyremontowanym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle. Inwestycja będzie możliwa dzięki dofinansowaniu z samorządu Mazowsza.

Wartość inwestycji to ponad 3,6 miliona złotych, z czego blisko 2,2 miliona to dotacja. Modernizacja budynku pozwoli mu nadać drugie życie – mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy samorządu województwa mazowieckiego:

– W ramach tej inwestycji blisko 50-letni budynek Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle zostanie nie tylko odnowiony, ale powstaną też w nim profesjonalna scena, sala widowiskowa, kino letnie, galeria oraz pracownie artystyczne i garderoby. Myślę, że obiekt zyska nowy kształt i nową funkcjonalność, co na pewno spotka się z dużym zadowoleniem mieszkańców. 

Rozbudowa i przebudowa Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle zostanie zrealizowana dzięki Instrumentowi Wsparcia Zadań Ważnych Dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego, na który Mazowsze w tym roku przeznaczy około 50 milionów złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *