RN
TwitterFacebook

Gmina Kadzidło. Golanka doczeka się asfaltowej drogi

W Golance w gminie Kadzidło w tym roku powstanie blisko kilometrowa droga asfaltowa. Według kosztorysu inwestycja kosztować będzie około 700 tysięcy złotych. Jak się okazuje, może ona rozwiązać sąsiedzki spór.

Budowa drogi asfaltowej miejscowości Golanka to trzeci w tym roku przetarg ogłoszony przez gminę Kadzidło. Blisko kilometrowy odcinek ma być przejezdny jeszcze jesienią. Jak twierdzi wójt gminy, Dariusz Łukaszewski – inwestycja jest ważna z dwóch powodów. 

– Pierwszy z nich to fakt, że to akurat dosyć mocno zamieszkała część Golanki. Mieszkańcy od wielu lat oczekiwali na tą drogę. Przy okazji rozwiązujemy dosyć silny konflikt, który narastał pomiędzy sąsiadami. Konflikt o przejazd drogą z bardzo skomplikowaną historią zmian własnościowych. Więc, nas też bardzo to cieszy, że oprócz tego, że zapewnimy mieszkańcom lepszy dojazd, będziemy mieli okazję rozstrzygnąć konflikt, który był dość wyniszczający dla wspólnoty lokalnej – wyjaśnia Łukaszewski.

Gmina ogłosiła również przetarg na remont budynku generalny remont budynku w Gralach. W jego miejscu ma powstać świetlica wiejska. Szacowany koszt tej inwestycji to około 220 tysięcy złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five + 3 =