TwitterFacebook

Gmina Kadzidło: Inwestycja w ekologię

W ramach programu Ograniczenia Niskiej Emisji Gmina Kadzidło z własnego budżetu dofinansowała w tym zakresie inwestycje. Chodzi wymianę istniejącego systemu ogrzewania na nowy system ogrzewania, montaż kolektorów słonecznych lub termomodernizację budynków

Celem uzyskania dotacji mieszkańcy złożyli 17 wniosków, które dotyczyły: wymiany istniejącego systemu ogrzewania na nowy system ogrzewania, montażu kolektorów słonecznych lub termomodernizacji budynków. W wyniku spełnienia wymagań regulaminu udzielania dotacji oraz podjęcia przez wnioskodawców ostatecznej decyzji o realizacji inwestycji zostało podpisanych do dnia dzisiejszego 10 umów na dofinansowanie w łącznej kwocie 30 tys. złmówi Kazimierz Bielsk z Urzędu Gminy Kadzidło. 

Wniosku wciąż można składać, ale „Ograniczenia Niskiej Emisji dla Gminy Kadzidło” to nie jedyny program wspierający ekologiczne rozwiązania na tym terenie. Zakończył się też program budowy przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dotacją objęte były wyłącznie przydomowe oczyszczalnie ścieków zlokalizowane na nieruchomościach znajdujących się w obszarach, dla których budowa sieci kanalizacji sanitarnej nie jest planowana oraz gdzie nie ma możliwości włączenia się do istniejącej gminnej sieci kanalizacji sanitarnejmówi Bielski i dodaje, że takich wniosków było 28, ale nie wszystkie zostały zaakceptowane.Zostało podpisanych 13 umów o udzielenie dotacji na budowę przydomowych oczyszczalni ścieków w łącznej kwocie 26 tys. zł.

Urząd Gminy w Kadzidle zapowiada, że w przyszłym roku również będzie możliwość skorzystania z wymienionych dotacji.

Sebastian Kamiński/pg/UG Kadzidło

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *