RN
TwitterFacebook

Gmina Kadzidło: Śmiertelne ugodzenie nożem w Glebie. Trwa prokuratorskie śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 27-latka. Mężczyzna w trakcie kłótni został ugodzony nożem i wykrwawił się na śmierć. 

Z poczynionych dotychczas ustaleń wynika, że w nocy z 5 na 6 grudnia br. w miejscowości Gleba doszło do spotkania towarzyskiego, podczas którego doszło do kłótni i przepychanek. W wyniku tego zdarzenia 27-letni Przemysław G. został ugodzony nożem kuchennym w prawie podudzie. 

Przybyli na miejsce zdarzenia ratownicy medyczni założyli pokrzywdzonemu opatrunek uciskowy i pozostawili na miejscu. Po upływie około godziny Przemysław G. zaczął skarżyć na bóle brzucha i zasłabł. Wezwany ponownie zespół ratownictwa medycznego podjął czynności reanimacyjne. Okazały się one nieskuteczne. Przemysław G. zmarłinformuje Elżbieta Edyta Łukasiewicz, rzecznik prasowy ostrołęckiej prokuratury.

W trakcie śledztwa przeprowadzono sekcji zwłok, podczas której lekarz patomorfolog stwierdził ranę podudzia prawego posiadającą dwa kanały penetrujące głęboko w podudzie. Jedne z nich przebiegał w pobliżu tętnicy piszczelowej. Przyczyną zgonu mężczyzny był wstrząs hipowolemiczny.

Śledztwo koncentruje się na wyjaśnieniu okoliczności powstania rany podudzia u Przemysława G. oraz oceny prawidłowości postępowania zespołu ratownictwa medycznego, który jako pierwszy udzielał pokrzywdzonemu pomocy lekarskiejdodaje Łukasiewicz. 

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce/red. pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *