RN
TwitterFacebook

Gmina Łyse: Powiesił psa, bo ten ganiał jego kury

Do 5 lat więzienia grozi mężczyźnie który w miejscowości Złota Góra (gm. Łyse) powiesił psa swojego sąsiada. Do zdarzenia doszło w środę, 12 czerwca.

Jak relacjonuje prokurator Edyta Elżbieta Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, tego dnia, około godz. 17, Mieczysław Ch. Przyjechał tam na swoją posesję, gdzie hodował kury.

Po wejściu na teren wypuścił na podwórko drób. Po chwili na teren wbiegł pies sąsiada rasy beagle i pogonił jedną z kur do kurnika. Mężczyzna złapał tego psa i zabrał do chlewika. Tam zaczepił psa łańcuchem o obrożę i powiesił na kółku przymocowanym do ściany.

Prokuratura Mieczysławowi Ch. postawiła zarzut zabicia psa połączonego ze szczególnym okrucieństwem. Podczas składania wyjaśnień oskarżony powiedział że zdenerwował się na zwierze:

Poinformował, że pies regularnie przybiegał na jego posesję i dusił mu kury. Kiedy zobaczył, że pies pobiegł za jedną z nich do kurnika zdenerwował się – informuje Łukasiewicz.

Prokuratura wobec oskarżonego zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i poręczenia majątkowego w kwocie 3 tys. złotych. Mężczyźnie grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Na poniedziałek, 17 czerwca, zaplanowano sekcję zwłok biegla. Sprawa trafiła też do Stowarzyszenia Pogotowie dla zwierząt. Ich inspektorzy po analizie sytuacji i prośbie właściciela psa zostali oskarżycielem posiłkowym.

Będziemy w sądzie na każdej rozprawie. I dopilnujemy, aby otrzymał najwyższy wymiar kary – poinformowali w swoim komunikacie.

MB/pg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *