RN
TwitterFacebook

Gmina Myszyniec: Znaleziono niewybuch. Zaledwie 50 metrów od zabudowań gospodarczych

Artyleryjski pociski o kalibrze 105 mm został odnaleziony wczoraj (20.04) w rejonie miejscowości Wolkowe w gminie Myszyniec. Niewybuch został ujawniony zaledwie 50 metrów od zabudowań gospodarczych .

Na miejsce wysłany została nieetatowa grupa rozminowania minersko-pirotechnicznego, która potwierdziła zgłoszenie. Powiadomiono również saperów, którzy prawdopodobnie jeszcze dziś mają zabrać pocisk na poligon, gdzie zostanie on zdetonowany. 

Pamiętajmy, że takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie się ono znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, a w szczególności dzieci. Jeśli znajdujemy się na otwartej przestrzeni lub w lesie, należy to miejsce tak oznaczyć, by nikt tam nie wszedł i można je było bez trudu odnaleźć. O znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Funkcjonariusze zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów – przypomina KMP w Ostrołęce.

Aktualizacja, godz. 14:

Niewybuch został już zabrany prze saperów na poligon do Orzysza, gdzie zostanie zdetonowany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

10 + eleven =