RN
TwitterFacebook

Gminno-parafialne dożynki w Olszewie-Borkach [FOTO]

Mszą dziękczynną za tegoroczne plony rozpoczęły się gminno-parafialne dożynki w Olszewie-Borkach w powiecie ostrołęckim. Po poświęceniu plonów, korowód z wieńcami i darami przeszedł na plac przy remizie OSP, gdzie miały miejsce dalsze uroczystości.

Tradycyjnie chlebem dożynkowym podzielili się radni gminy Olszewo-Borki ze świętującymi mieszkańcami zebranymi przed remizą strażacką, po czym rozpoczęły się występy artystyczne dzieci z przedszkola i szkół podstawowych z terenu gminy. Na scenie można było także zobaczyć Zespół Pieśni i Tańca „Kurpie”.

Podczas uroczystości wręczono Medal Pamiątkowy „Pro Masovia” sołtysowi Olszewa-Borek Andrzejowi Grzymale. To honorowe odznaczenie przyznawane przez marszałka województwa mazowieckiego za przyczynienie się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

Podczas dożynek przeprowadzono liczne konkursy. Pierwsze miejsce w konkurencji na najpiękniejszą posesję w gminie Olszewo-Borki zajęła Grażyna Białobrzewska. Drugie należało do Teresy Kruczyk. W konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy w tym roku wygrały Żebry-Perosy, a najpiękniej „gminę Olszewo-Borki w obiektywie” przedstawiła Luiza Rutkowska.

Nie zabrakło także konkursów dla uczestników dożynek w podnoszeniu ciężarów, w którym po raz pierwszy udział wzięły kobiety. Wręczono także puchary zwycięzcom „Turnieju Dzikich Drużyn” w piłkę nożną.

Aleksandra Zdanowicz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *