RN
TwitterFacebook

Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Ostrołęce

Szybkość, technika, wytrzymałość i pierwsza pomoc – specjaliści od ratownictwa wodnego rywalizowali w Ostrołęce. Zawody odbyły się w ramach Grand Prix Polski. – To wymagająca dyscyplina sportowa, składająca się z wielu konkurencji – mówi Krzysztof Kokosza, prezes Żyrardowskiego Powiatowego Wodnego Pogotowia Ochotniczego. Do Ostrołęki przyjechali ratownicy z całej Polski. Łącznie w zawodach wystartowało blisko 130 zawodników.

Świetnie wypadli gospodarze zawodów, reprezentanci Ostrołęki. Była to nie tyko rywalizacja sportowa, chodziło też o sprawdzian przed rozpoczynającym się sezonem letnim.

Rywalizacja toczyła się w następujących konkurencjach: 200 metrów z przeszkodami, 100 metrów z przeszkodami, 50 metrów ratowanie manekina, 100 metrów ratowanie w płetwach, 100 metrów ratowanie kombinowane, 100 metrów ratowanie z pasem oraz sztafeta 4×50 metrów z pasem ratowniczym

Na podium w klasyfikacjach generalnych poszczególnych kategorii wiekowych stanęli – Maria Murawska i Magda Kowalska oraz Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *