RN
TwitterFacebook

Groźna kolizja w gminie Oszewo-Borki

Jedna osoba została zabrana do szpitala w wyniku zdarzenia drogowego, które miało miejsce w niedzielę (15.11) w miejscowości Żebry Chudek gm. Olszewo – Borki. Pamiętajmy, że dobre warunki atmosferyczne nie pozwalają na to, że na drodze możemy sobie pozwolić na ,,więcej”. Przypominamy też, że pośpiech nie jest nigdy dobrym doradcą. Przed wykonywaniem manewrów takich jak np. jak wyprzedzanie, włączanie się do ruchu, czy zmiana pasa ruchu zawsze dobrze upewnijmy się, czy taki manewr będzie bezpieczny.

fot. KMP w Ostrołęce

Dyżurny ostrołęckiej komendy o zdarzeniu został powiadomiony wczoraj kilka minut przed godziną 14. Już w zgłoszeniu została podana informacja, że w zderzeniu dwóch pojazdów osobowych ucierpiała jedna osoba, dlatego na miejsce natychmiast wysłano policjantów z ostrołęckiej drogówki oraz służby ratunkowe.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów kierujący volkswagenem passatem 39-letni mieszkaniec powiatu makowskiego rozpoczął manewr wyprzedzania daci, która już wykonywała manewr skrętu w lewo do jednej z posesji. Dacią kierował 18 – letni mieszkaniec naszego powiatu.

W wyniku zderzenia pojazdów pasażerka vw 36 – letnia mieszkanka Ostrołęki została zabrana do szpitala, na szczęście nie doznała ona poważnych obrażeń i po badaniach go opuściła. Zarówno kierowca vw, jak i daci byli trzeźwi.

Przypominamy też, że pośpiech nie jest nigdy dobrym doradcą. Przed wykonywaniem manewrów np. jak wyprzedzaniem, włączenie się do ruchu, czy zmiana pasa ruchu zawsze dobrze się upewnijmy, czy taki manewr.

KMP w Ostrołęce

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen − seven =