TwitterFacebook

Grupa pielgrzymów z Ostrołęki już w drodze na Jasną Górę [FOTO]

Pielgrzymi z Ostrołęki ruszyli na szlak 35 Pieszej Pielgrzymki Łomżyńskiej na Jasną Górę. Wymarsz rozpoczął się zaraz po Mszy świętej w kościele pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Ostrołęce. Pierwszy odcinek trasy to prawie 38 kilometrów i prowadzi z Ostrołęki do Komorowa pod Ostrowią Mazowiecką. – Ten kto idzie zawsze jest szczęśliwy i radosny. W trakcie marszu nikt nie będzie się nudził. Czas pielgrzymki, czas każdego etapu, dnia – jest zaplanowany po prostu Pan Bóg wypełnia nam te chwile. Są to rekolekcje w drodze. Jest czas na modlitwę, jest czas na śpiew oraz na budowanie relacji przyjaźni, więc ten kto idzie zawsze jest radosny – mówił ks. Krzysztof Oporek, tegoroczny przewodnik grupy pielgrzymkowej z Ostrołęki.

Pielgrzymka potrwa 13 dni. Pątnicy mają do przejścia ponad 400 kilometrów. – Aby przygotować się duchowo do tego wyzwania, należy otworzyć serce, a wszystko inne przyjdzie samo. Trzeba chcieć słuchać Pana Boga, chłonąć Go, a On sam znajdzie drogę dotarcia do mnie czy do ciebie. To może być jedno słowo z jakiejś konferencji, zdanie. którego tak się uczepisz, że zmieni twoje życie. Tak naprawdę to nie my szukamy Boga, tylko On szuka nas i jeśli my mamy otwarte serce, to w czasie tej drogi na pewno nas znajdzie – dodał ks. Krzysztof Oporek.

Uczestnicy pielgrzymki maja do pokonania codziennie około 35 kilometrów w ciągu jednego dnia wędrówki. Na Jasną Górę dotrą 13 sierpnia.

Sebastian Kamiński

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *