RN
TwitterFacebook

Grupa Ratownicza „Nadzieja” ćwiczyła w Ostrołęce.

Ratownicy Grupy Ratowniczej „Nadzieja”, funkcjonariusze Policji i strażacy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce przeprowadzili wspólne ćwiczenia z zakresu poszukiwać osób zaginionych. Najpierw była teoria, potem zajęcia w terenie.

Takie ćwiczenia to swoisty poligon doświadczalny. Prowadząc poszukiwania w terenie ratownicy niejednokrotnie napotykają na przeszkody, których pokonanie decyduje o skuteczności prowadzonych działań. Stąd istnieje potrzeba ciągłego szkolenia zarówno teoretycznego, jak i praktycznego.

Grupa Ratownicza „Nadzieja” działania szkoleniowe organizuje stosunkowo często. Są one w różnych wymiarach i w różnych warunkach. Pod koniec listopada roku ubiegłego ćwiczenia zakrojone na skalę ogólnokrajową, w trakcie których prowadzono akcje ratowniczą i akcję poszukiwawczą, miały miejsce w okolicach Nowogrodu, a także na rzece Narew. Środowe ćwiczenia w Ostrołęce przeprowadzono w okolicach tak zwanego starego szpitala, a ratownicy koncentrowali się na poszukiwaniach osoby zaginionej.

Ratownicy z „Nadziei” tylko w roku ubiegłym brali udział w ponad 500. akcjach poszukiwawczo-ratowniczych. Wiele z nich zakończyło się sukcesem. Ponadto zorganizowali 80 szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Na co dzień współpracują z Komendą Główną Policji, Strażą Pożarną i Strażą Graniczną. Siedziba główna Grupy Ratowniczej „Nadzieja” mieści się w Łomży przy parafii Krzyża Św., ponadto grupa ma oddziały w: Ostrołęce, Białymstoku, Augustowie i Supraślu, a niebawem powstaną kolejne – w Kolnie i Zambrowie.

EN/MK 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *