TwitterFacebook

Harcerze z Ostrołęki zbierają pieniądze na nowy sztandar

Harcerze ZHP w Ostrołęce będą mieli nowy sztandar. Obecna chorągiew służy już 50 lat, od kiedy została wręczona wraz z nadaniem ostrołęckiemu hufcowi imienia Generała Józefa Bema. Z okazji rocznicy wśród instruktorów hufca powstała inicjatywa ufundowania nowego sztandaru.

Sztandar ręcznie haftowany będzie niezwykle ważnym symbolem realizowanej misji wychowawczej oraz wartości jakimi są Bóg, Ojczyzna, Honor, Braterstwo, Służba i Rodzina.

Chorągiew jest znakiem jedności i współdziałania harcerskiej braci a także osobistego przywiązania każdego z nas – mówi Bartłomiej Domian, zastępca komendanta Hufca ZHP w Ostrołęce.

Sztandar towarzyszy harcerzom podczas szczególnie ważnych uroczystości w środowisku lokalnym oraz wydarzeniom rangi ogólnopolskiej.

Każde wyjście ze sztandarem dla mnie to nagroda i prestiż, że mogę stanąć w poczcie sztandarowym – podkreśla Magdalena Szczepankowska, harcmistrzyni, drużynowa trzeciej ostrołęckiej gromady zuchowej.

Wysłużona flaga ma przeszło 50 lat historii. Trwa zbiórka pieniędzy na nowy sztandar. Do 50 zł są to cegiełki do nabycia w budynku hufca na Placu Bema 11, następnie od 100 złotych będą to honorowe dyplomy a powyżej 500 złotych imienne gwoździe na drzewcu sztandaru. Ponadto każdy fundator zostanie wpisany do Księgi Fundatorów i darczyńców.

Uroczyste poświecenie i wręczenie nowego sztandaru, połączone z obchodami 50 rocznicy nadania imienia Generała Józefa Bema Hufcowi ZHP w Ostrołęce, zaplanowano na 9 września na terenie Mauzoleum „Forty Bema”.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *