RN
TwitterFacebook

Historia. Pamiątki związane z 5 Pułkiem Ułanów Zasławskich poszukiwane

Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim poszukuje pamiątek związanych z 5 Pułkiem Ułanów Zasławskich. W tym roku przypada setna rocznica bitwy pod Zasławiem, dlatego jednostka w Bemowie Piskim planuje otworzyć izbę pamięci poświęconą temu oddziałowi.

Mogą być zdjęcia, dokumenty, pocztówki, elementy umundurowania – wszystko co kojarzy się z 5 Pułkiem Ułanów Zasławskich. Pamiątek poszukuje Ośrodek Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz w Bemowie Piskim, który dziedziczy tradycje jednostki. Stąd pomysł na stworzenie wystawy poświęconej jednostce z Ostrołęki.

– Z pewnością mieszkańcy miasta i okolic posiadają pamiątki z tamtych czasów, które leżą w szufladzie, a mogą być pokazanemówił oficer prasowy jednostki w Bemowie Piskim, porucznik Rafał Jackiewicz.Izba pamięci będzie się znajdować w sali pamięci, która jest miejscem bardzo często odwiedzanym przez uczniów wielu szkół i przedszkoli, stowarzyszeń, jak również żołnierzy polskich i zagranicznych.

Zainteresowani przekazaniem pamiątek mogą skontaktować z kustoszem izby Katarzyną Dąbrowską pod numerem tel. 261-333-174 lub 261-333-170.

SK/red. pg/MB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *