TwitterFacebook

Integracja parafian na festynie w Ostrołęce [FOTO]

Już po raz trzeci parafia pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu zorganizowała (09.06) dla wiernych wydarzenie, które integruje międzypokoleniowo. Parafianie, którzy zazwyczaj widują się tylko podczas niedzielnej mszy, dzięki spotkaniu mieli okazję lepiej się poznać.

Na wszystkich czekała masa atrakcji. Po mszy o godzinie 12:00 na terenie parafii odbywały się turnieje w bocce i minigolfa, w międzyczasie parafianie mogli zrobić badanie ciśnienia, czy nauczyć się korzystać z defibrylatora – to urządzenie jest coraz bardziej dostępne – mówił podczas parafiady Jakub Janczewski jeden z współorganizatorów wydarzenia.

– Chcemy, żeby nasi parafianie nie bali się korzystać z tego sprzętu. W coraz większej ilości miejsc użyteczności publicznej występuje defibrylator. Zachęcamy wszystkich naszych parafian, niezależnie od wieku, aby nauczyli się w pełni ten sprzęt wykorzystywać – dodaje współorganizator.

Parafiada zgromadziła ponad pół tysiąca ostrołęczan, nie zabrakło kurpiowskiego akcentu i przeglądu scholi i zespołów z Ostrołęki.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *