TwitterFacebook

Jazda ulicą Rejtana w Ostrołęce męczy nie tylko mieszkańców osiedla

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Ostrołęki (26.02) powrócił temat remontu ulicy Rejtana. Jest to jednokierunkowa jezdnia w centrum miasta, prostopadła do ulicy Bogusławskiego, o tyle istotna, bo ma tam swoją siedzibę Prokuratura Rejonowa. Stan drogi pozostawia wiele do życzenia, a mieszkańcy czekają się na jej modernizację.

Z inicjatywą przebudowy ulicy Rejtana w imieniu mieszkańców, wystąpił radny Grzegorz Milewski. Obecny stan jej nawierzchni jest w fatalnym stanie, a ubytki stale się pogłębiają. – Pogarszający się stan jezdni nie pozostaje bez wpływu na pojazdy przejeżdżające tą drogą i może w konsekwencji doprowadzić do ich uszkodzenia. Piesi idący chodnikiem deszczową porą, powinni uważać na przejeżdżające samochody, żeby nie zostać ochlapanym – mówią mieszkańcy.

W sprawozdaniu z działalności prezydenta pojawiła się informacja, ze zostało unieważnione zapytanie ofertowe na przebudowę tej drogi. Wskazano, że cena najkorzystniejszej oferty z najniższą ceną, przewyższyła kwotę, którą zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Podczas ostatniej sesji, radny zwrócił się z zapytaniem do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, dlaczego unieważniono postępowanie na wykonanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej przebudowy?Pan prezydent Łukasz Kulik, odpowiadając na moje zapytanie na sesji, zadeklarował że w przypadku zyskania wolnych środków pod koniec roku, bo teraz priorytetem są inwestycje w oparciu o środki unijne, oczywiście przychyli się do prośby i rozpatrzy tak, by przebudować ulice Rejtana – mówi ostrołęcki radny Grzegorz Milewski. W praktyce oznacza to, że mieszkańcy nowej drogi na razie się nie doczekają.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *