TwitterFacebook

Ołtarz Jezusa Miłosiernego, zdobi boczną kaplicę w kościele św. Franciszka w Ostrołęce

Kościół pw. św. Franciszka z Asyżu w Ostrołęce zyskał nową aranżację bocznej kaplicy, ukazującej postać, Jezusa Miłosiernego. Projekt został wykonany przez, Janusza Sobczyka, wykorzystując obraz namalowany przez dwóch braci, ks. Roberta i ks. Leszka Kruczek.

Bazą bocznej dekoracji ołtarzowej jest obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego, namalowany przez najlepszych obecnie w Polsce, malarzy obrazów kościelnych. Autorami tego dzieła są dwaj bracia Salezjanie, ks. Robert i ks. Leszek Kruczek.

To obraz, w którym Chrystus przedstawiony jest w bardzo jasnej szacie, tak jak ukazywał się w objawieniach siostrze Faustynie. Tło obrazu jest pełne złota, tak żeby jeszcze podkreślić jasność, w której przychodzi Chrystus Miłosierny. – Chrystus, który został wpisany w ramiona krzyża. Krzyż został zaprojektowany za pomocą dwóch kolorów kamienia, które zdobią ścianę ołtarzową. Środkowy pas, to pas mozaiki, która poprzez kolorystyczną grę złota, ma podkreślać i harmonizować z samym obrazem. Dodatkowo pan Janusz Sobczyk, projektując tę aranżację, zastosował swego rodzaju technikę 3D, a nawet 5D. Kamień, który odbiorca widzi na ścianie, jest mocowany przestrzennie, za pomocą odpowiedniej faktury, z zachowaniem odpowiedniego dystansu od ściany – powiedział ks. Tomasz Grabowski, dyrektor Muzeum Diecezjalnego w Łomży.

Dodatkowo pod obrazem Jezusa Miłosiernego, za pomocą odpowiedniej techniki frezowania, zostały wyryte płaszczyzny, w które wklejono abstrakcyjną mozaikę, która przypomina krzew winny.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *