RN
TwitterFacebook

Kadzidło. Nowa scena w Zagrodzie Kurpiowskiej bliżej realizacji [FOTO]

Zagroda Kurpiowska w Kadzidle będzie miała nową scenę. Dziś (20.01) podpisano umowę z wykonawcą inwestycji. Obiekt ma być gotowy jeszcze w tym roku. Nowa scena ma wpłynąć na jakość imprez w Zagrodzie.

Pomysł na modernizację sceny w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle pojawił się w 2019 roku podczas Wesela Kurpiowskiego. Na początku obiekt miał być zmodernizowany i powiększony. Ostatecznie plany zmieniono na budowę zupełnie innego obiektu, który zostanie dostosowany do większych imprez.

– Konstrukcja zawiera wszelkie wymagane udogodnienia umożliwiające realizację dużych imprez, zwłaszcza w zakresie technicznym. Na pewno będzie o wiele łatwiej pracować oświetleniowcom, akustykom z całą infrastrukturą i zapleczem. Mam nadzieję, że scena, która powstanie, spełni wszystkie oczekiwania osób, które będą z niej korzystać – mówiła podczas dzisiejszej konferencji dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Maria Samsel.

Oprócz sceny w Zagrodzie mają zostać wybudowane garderoby. Jednak biorąc pod uwagę fakt, że zaplanowane na lipiec Wesele Kurpiowskie miałoby odbyć się już na nowej scenie, garderoby muszą poczekać.

– Pewnie z tymi socjalnymi pomieszczeniami byśmy nie zdążyli, to jednak jest już poważniejsza sprawa, modernizacje sanitarne, kanalizacja, wodociąg w związku z tym, są to pewne problemy czasowe w budowie tych obiektów. Dlatego, najpierw postawimy w pierwszym etapie samą scenę, a później będzie dobudowywana część socjalna – wyjaśnił Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego, Wiesław Raboszuk.

Nowa scena w Zagrodzie Kurpiowskiej w Kadzidle ma być gotowa pod koniec maja. Łącznie z budową budynku garderoby inwestycja kosztować będzie ponad milion złotych. Zostanie ona sfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 × four =