RN
TwitterFacebook

Kolejne drogi w powiecie ostrołęckim doczekają się remontu

Samorząd województwa mazowieckiego dofinansuje budowę i modernizacje dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie powiatu ostrołęckiego. Z pieniędzy skorzysta dziewięć gmin. Wśród nich są: Goworowo, Czerwin, Kadzidło, Baranowo, Lelis, Łyse, Myszyniec, Troszyn i Olszewo Borki.

Wiele dróg gminnych czeka na modernizacje. Tu zapotrzebowanie w dalszym ciągu jest duże, bo jeszcze jest wiele dróg gminnych, które są drogami gruntowymi albo żwirowymi. Tutaj potrzebne są jeszcze duże pieniądze i mam nadzieje, że w przyszłych latach również będą środki kierowane na ten cel – mówi Marian Krupiński, radny sejmiku województwa mazowieckiego.

Łącznie gminy z powiatu ostrołęckiego otrzymają ponad 500 tysięcy złotych dofinansowania z samorządu województwa mazowieckiego. Pieniądze te mają pomóc w polepszeniu jakości dróg używanych do transportu rolniczego na terenie Mazowsza.

Drogi albo będą wybudowane od nowa albo będą wyremontowane. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej tych dróg było drogami utwardzanymi, tak żeby rolnikom dojeżdżało się szybciej, łatwiej i żeby sprzęt na nich się nie niszczył – mówi Radosław Rybicki, dyrektor departamentu rolnictwa i rozwoju obszarów wiejskich UMWM.

Łącznie na terenie całego Mazowsza samorząd województwa mazowieckiego dofinansuje ponad 260 kilometrów dróg dojazdowych do gruntów rolniczych w prawie 240 gminach. Kwota jaką otrzymają samorządy to blisko 18 milionów złotych.

AB/UMWM

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *