TwitterFacebook

Kolejne pieniądze dla subregionu ostrołęckiego. Będą inwestycje i aktywizacje dla mieszkańców

Nowe boiska, parki, place zabaw czy ścieżki rowerowe, ale też aktywizacja sołectw czy modernizacja dróg powiatowych i gminnych oraz projekty edukacyjne i kulturalne. Za prawie 11 milionów złotych na te zadania skorzysta subregion ostrołęcki.

Generowanie przez ludzi własnych pomysłów, taka aktywność w zmiana tej przestrzeni, w której żyją. Uruchomienie obiektów czy to sportowych, czy to kulturalnych to są projekty bardzo blisko ludzi, więc realizujemy to programy pomocnicze bardzo konsekwentnie – podkreśla marszałek Adam Struzik.

Samorząd Mazowsza wspiera też modernizacje i tworzenie nowych pracowni informatycznych oraz językowych. W tym roku w ramach działania wpłynęły 252 wnioski, a na dofinansowanie może liczyć aż 115 beneficjentów z całego Mazowsza. Dzięki programowi dzieci i młodzież zyskają większy dostęp do nowoczesnych rozwiązań informatycznych i dydaktycznych, a także będą zdobywać nowe umiejętności.

Dofinansowywaliśmy pracownie w szkołach. Te, które są albo językowe albo informatyczne. Tych wniosków wpłynęło dużo, dużo więcej niż mieliśmy środków, co pokazuje, że nadal jest potrzeba i należy inwestować w szkoły mówi Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego.

Programy wsparcia Urzędu Marszałkowskiego cieszyły się dużą popularnością. Złożone zostały 1674 wnioski, a aż 1434 zostały dofinansowane. W sumie na ten cel z budżetu Mazowsza przeznaczono ponad 84 mln zł.

sk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *