TwitterFacebook

Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym

Zatrzymane prawo jazdy, punkty karne i mandaty to sankcje za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym. W niedzielę ostrołęccy policjanci zatrzymali dwóch takich kierujących. Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, niestety często najtragiczniejszych w skutkach.

Kolejnych dwóch kierowców straciło uprawnienia do kierowania za jazdę z duża prędkością w terenie zabudowanym. W niedziele w miejscowości Borowce policjanci ruchu drogowe zatrzymali 54-letniego kierowcę dodga mieszkańca woj. warmińsko – mazurskiego, który jechał 104 km/h na obszarze, gdzie dozwolona prędkość wynosi 50 km/h.

Na tym samym odcinku zatrzymany został 28-letni kierowca renault, tym razem mieszkaniec Warszawy  przekroczył dozwoloną prędkość o 52km/h.

Skutkiem poruszania się z nadmierną prędkością w obu przypadkach było zatrzymanie prawa jazdy, wysoki mandat i 10 punktów karnych. Przypominamy, że już od 3 lat obowiązują zaostrzone przepisy dotyczące piratów drogowych. Na ich mocy policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawa jazdy kierowcom, którzy przekraczaj dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

Miejmy zawsze na uwadze, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną ludzie. Pamiętajmy, że poprzez rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego narażamy na duże niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych uczestników ruchu drogowego. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej.

asp. Tomasz Żerański

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *