RN
TwitterFacebook

Kolejny niewybuch znaleziony w Ostrołęce [FOTO]

Na ulicy 11 listopada znaleziono pocisk artyleryjski o kalibrze 105 milimetrów pochodzący najprawdopodobniej z okresu II wojny światowej. Na miejsce wezwano policje i patrol saperski. O odkryciu niebezpiecznego przedmiotu funkcjonariuszy poinformowano w godzinach porannych.

O godzinie 9 rano dyżurny ostrołęckich policjantów został powiadomiony o tym, że w rejonie jednego z bloków na terenie naszego miasta został znaleziony przedmiot, który wyglądał jak pocisk. Policjanci i patrol saperski, który przybył na miejsce potwierdzili ten fakt – mówi aspirant Tomasz Żerański, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Po potwierdzeniu podejrzeń policja rozpoczęła ewakuację mieszkańców budynków znajdujących się w pobliżu. Wyprowadzono między innymi mieszkańców okolicznych bloków, ale także uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 5. Około godziny 14 patrol saperski wywiózł pocisk z Ostrołęki.

Jak poinformowali nas mieszkańcy bloków znajdujących się w pobliżu miejsca, w którym znaleziono niewybuch. Ktoś najprawdopodobniej go podrzucił. Jak twierdzą mieszkańcy jeszcze wczoraj wieczorem go nie było.

Jest to już kolejny niewybuch znaleziony na terenie miasta w ostatnim czasie. W piątek natrafiono na pocisk na terenie elektrowni w Ostrołęce.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *