TwitterFacebook

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce będzie jeszcze nowocześniejsza

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce posiadać będzie nowocześniejszy system wspomagania łączności. Ma on zastąpić poprzedni, który przestał już spełniać swoja rolę.

System wspomagający łączność stał się awaryjny i niewydolny technicznie. W zasadzie niewiele z nim już można było zrobić. Są nowoczesne systemy, które potrafią to łączność poprawiać i myśmy się na to zdecydowali, żeby ten stary system zastąpić nowym – mówi Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce, starszy brygadier Jarosław Wilga.

Jak wyjaśnia, system jest potrzebny do tego aby poprawić łączność podczas akcji ratowniczych. Do tej pory zdarzało się na obszarze terenów zalesionych, że ta komunikacja nie działała w taki sposób, w jaki powinna.

W pierwszej kolejności nowy system obejmie swoim zasięgiem północ powiatu. Antena znajdować się będzie na wieży kościoła w Myszyńcu. Koszt pierwszego etapu wymiany systemu wspomagania łączności na nowocześniejszy, wyniesie około 100 tysięcy złotych.

W Późniejszym okresie planowane są kolejne etapy rozbudowy systemu, który w domyśle miałby obejmować obszar całego powiatu.

Takie systemy już funkcjonują w niektórych komendach, więc wiemy, że one się sprawdzają – dodaje Jarosław Wilga.

Według planów nowy system wspomagania łączności miałby być uruchomiony jeszcze w tym roku.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *