RN
TwitterFacebook

Komiksowa Noc Muzeów w Muzeum kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce [FOTO]

W placówce za każdym razem podczas Nocy Muzeów obowiązuje inny motyw przewodni. W tym roku związany był on z wystawą czasową: „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji przygotowanych między innymi przez pracowników Muzeum. Każdy ze zwiedzających mógł obejrzeć wystawę stałą „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”. Oprócz tego, można było zobaczyć tańce kurpiowskie, czy posilić się daniami pojawiającymi się u średniowiecznych Słowian. Dla fanów astronomii dostępne było również mobilne planetarium. Jak zawsze na uczestników Nocy Muzeów w Ostrołęce czekało wiele warsztatów. Ich uczestnicy mogli nauczyć się jak rysuje się komiksy, tworzy naczynia ceramiczne, czy wyplata koszyki. Osoby biorące udział w wydarzeniu uważają, że takie inicjatywy są bardzo ciekawe.

Pierwszy raz biorę udział w takiej zabawie (…) Przyszłam razem z córką i myślę, że jest to bardzo dobra inicjatywa dla rodzin, które chcą spędzić razem czas. Mnie najbardziej zainteresowała wystawa przedmiotów pochodzących z dawnych epok. Dzięki takim wydarzeniom, można dziecku pokazać jak kiedyś żyli ludzie – mówi pani Paulina.
Ciekawą propozycją przygotowaną dla uczestników Nocy Muzeów była także „Nocna Droga Do Mirmiłowa po Złoty Puchar”. W ramach tej gry jej uczestnicy poruszali się po mieście i rozwiązywali zagadki.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *