TwitterFacebook

Koncert charytatywny dla Szymka w Galerii Ostrołeka

W piątkowy wieczór zespół jazzowy „MC Kwadrat” zagrał w Ostrołęce koncert charytatywny dla ciężko chorego chłopca. Podczas koncertu w Galerii Ostrołęka odbyła się zbiórka pieniędzy na drogie leczenie dziecka. Obecni wykazali się inicjatywą pomocy dla Szymka wrzucając pieniądze do puszek i zakupując płyty zespołu.

„Dajmy jazzu dla Szymona”, którego głównymi organizatorami byli Irena i Sławomir Walczuk, zainicjowali pomysł pomocy dziecku. Jednakże w przedsięwzięcie było zaangażowanych więcej osób.

W zorganizowanie tego koncertu zaangażowało się kilka osób, ponieważ jest to kameralny koncert to nie było większego problemu z jego realizacją. Pan Zenon Kowalczyk udostępnił miejsce w Galerii Ostrołęka, z kolei wcześniej właściciel Cafe Fusy, jednakże pogoda nam nie dopisała. Co prawda zespół jazzowy przyjechał z Olsztyna ale także zrobili to z radością dla uroczego dziecka jakim jest Szymek – mówi Sławomir Walczuk.

Kwartet jazzowy pochodzący z Olsztyna w czteroosobowym składzie bardzo dobrze zorganizował cały występ. Podczas koncertu publiczność mogła wrzucać pieniądze do puszek na szczytny cel i słuchając przy tym świetnej muzyki. Po koncercie można było nabyć płyty zespołu, a dochód z ich zakupu został skierowany dla potrzeb dziecka.

Jest to taki jazz tradycyjny i myślę, że można ze sobą zabrać po koncercie takie jazzowe wspomnienia, a przy okazji wesprzeć  i pomóc Szymonkowi. Jest to głównym celem dzisiejszego spotkania –mówi wokalistka Justyna Cwalińska.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *