RN
TwitterFacebook

Ostrołęka: Koncert i “pokaz wolności” [FOTO]

Piątkowe (08.06) wydarzenie wpisywało się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie przy Kupcu w Ostrołęce muzycy zaprezentowali utwory odnoszące się do walki o wolność słowa. – Dzisiaj chcieliśmy pokazać, że młodzi ludzie potrafią być patriotyczni – mówił jeden z wykonawców etiudy Bartosz Żebrowski.

Podczas koncertu artyści z Ostrołęckiej Sceny Autorskiej zaprezentowali fragment spektaklu, który będziemy mogli zobaczyć trzydziestego pierwszego sierpnia podczas festiwalu INQBATOR. Przedstawienie „Dzieci Wojny” ma uświadamiać i przypominać społeczeństwu o ciężkich okresach Polski i że konflikty najbardziej odbijają się na dzieciach. – Dzieci Wojny” to przedstawienie, które w całości odbędzie się na Inqbatorze. W tym spektaklu pokazana jest w skrócie historia Polski, o tym jak dorastają dzieci i jak kształtują się ich charaktery­ – mówiła Monika Geburt.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: Nasza Klasa, Jest Taki Samotny Dom, I Nikomu Nie Wolno, Dorosłe Dzieci czy Wojenko. – To była twórczość artystyczna, gdzie oprócz ważnej muzycznej treści ogromną rolę odgrywał tekst – mówiła współtwórczyni koncertu, Aleksandra Kowalewska, kierownik Klubu Oczko.

Na scenie przy Kupcu zaśpiewali Monika Batagowska, Agnieszka Drabot, Aneta Żebrowska, Stanisław Orłowski i Tomasz Samsel.  Udział wzięły także wokalistki ze Studia Piosenki: Iza Duszak, Natalia Sadocha i Natalia Kleczkowska. Zespół muzyków zagrał w składzie: Konrad Drabot- gitara, Krzysztof Lewandowski – gitara basowa, Adam Karpiński- perkusja, Tomasz Rybacki ­instrumenty perkusyjne, Tadeusz Kowalewski – piano.

Rafał Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

six + 17 =