RN
TwitterFacebook

Konstrukcja mostu zastępczego w Ostrołęce jest bezpieczna

Użytkownicy mostu zastępczego w Ostrołęce nie muszą martwić się o stan przeprawy i bezpieczny przejazd przez nią. Konstrukcja przeprawy jest codziennie sprawdzana przez firmę zewnętrzną.

Jak wyjaśnia rzecznik prasowy ostrołęckiego ratusza Wojciech Dorobiński, przy takiej konstrukcji budowli ciągły monitoring jest niezbędny.

Jest to konstrukcja dość specyficzna, montowana z wielu elementów i bardzo wrażliwa na ruch, czyli pracująca na skutek tego ruchu, co było od razu zakładane przy budowie tego mostu. Niezbędny jest nadzór szczegółowy i  codzienne sprawdzanie – mówi Wojciech Dorobiński.

Dzięki ciągłym przeglądom możemy być pewni, że każdy element konstrukcji mostu zastępczego w Ostrołęce jest należycie dokręcony i przymocowany.

W konstrukcji przeprawy znajdują się ruchome części. Są łożyska na podporach, które pracują w zależności od tego jak pracuje konstrukcja mostu w wyniku temperatury otoczenia. Wiadomo, że jeżeli jest mróz to materiał się kurczy, a jak jest ciepło to się rozszerza – mówi Wojciech Dorobiński.

Przeglądy będą przeprowadzane przez cały okres użytkowania przeprawy zastępczej. Będą kosztować miasto ponad 120 tysięcy złotych.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + sixteen =