RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Kolejne zakażenia COVID-19 w województwie podlaskim i mazowieckim

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 205 nowych przypadkach zakażenia w całym kraju. Wśród nich jest 67 osób z województwa mazowieckiego i 18 osobach z województwa podlaskiego.

W województwie mazowieckim nowe przypadki pojawiły się m.in. w powiecie ostrołęckim (1) oraz wyszkowskim (1), w którym sanepid potwierdził też pierwszy zgon. Natomiast w województwie podlaskim nowe przypadki potwierdzono w Białymstoku (10), powiecie wysokomazowieckim (3), hajnowskim (2), sokólskim (1), monieckim (1) i siemiatyckim (1).

 Zmarła też druga osoba, która była hospitalizowana w łomżyńskim szpitalu po przeniesieniu ze Szpitala Bródnowskiego. Jak ustaliliśmy, jest to mieszkaniec powiatu wyszkowskiego, o którego śmierci poinformował tamtejszy sanepid.

„PPIS w Wyszkowie w dniu wczorajszym (7.04.) w godzinach popołudniowych otrzymał zgłoszenie o osobie z terenu powiatu wyszkowskiego zmarłej z powodu infekcji COVID-19 (kilka dni wcześniej) w szpitalu w Łomży. Była to osoba w wieku 60+, mężczyzna, który już od dłuższego czasu przebywał na leczeniu w Szpitalu na Bródnie z powodu chorób współistniejących. Z przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego wynika, iż osoba ta od kilku tygodni nie miała już kontaktu nawet z najbliższą rodziną” – czytamy w komunikacie. 

W całym kraju liczba zakażonych COVID-19 wzrosła do 5205 osób. Zmarło już 159 osób. 

pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *