RN
TwitterFacebook

Koronawirus: Szpitale jednoimienne nie przyjmują pacjentów zakażonych koronawirusem

Szpitale jednoimienne nie przyjmują pacjentów zakażonych koronawirusem, którym towarzyszą choroby współistniejące. Osoby te trafiają do innych szpitali na oddziały zakaźne, które nieprzystosowane do leczenia np chorób płuc. Zdarzają się nawet przypadki, gdzie pacjent z COVID-19 trafi do placówki, która jest na to nie gotowa – mówi dyrektor ostrołęckiego szpitala Paweł Natkowski.

– Na przykład nie są to szpitale zakaźne, a szpitale które w ogóle nie były szpitalami zakaźnymi, a leczyły pacjentów, bo nikt tych pacjentów nie chciał odebrać. Czystym przykładem jest Szpital Bródnowski w Warszawie, gdzie przez około dwóch tygodni byli pacjenci. Z tego, co jest mi wiadomo byli hospitalizowani pacjenci, a żaden ze szpitali jednoimiennych nie chciał przyjąć ich. 

Ostatecznie pacjenci ze szpitala bródnowskiego trafili do placówki w Ostrołęce. Jak mówi Marta Milewska, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazwieckiego – takich przypadków jest więcej:

– To niestety powoduje problem tego typu, że pacjent taki zakaźny pozostaje w szpitalu, który nie jest do tego przeznaczony. No i tak może potencjalnie zarażać innych pacjentów, a zatem ta sytuacja jest bardzo niebezpieczna. 

W ostrołęckiej placówce hospitalizowanych jest obecnie 10 pacjentów z COVID-19 i chorobami współistniejącymi.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *