RN
TwitterFacebook

Kraj: Fałszywi policjanci wciąż są groźni. Jeden z oszustów wyłudził pieniądze od ostrołęczanki

Fałszywi policjanci wciąż są groźni – ostrzegają prawdziwi funkcjonariusze. Przestępcy nadal próbują oszukiwać seniorów metodą “na policjanta”. W ostatnich dniach w ręce służb wpadli przestępcy działający z terenu Wielkiej Brytanii, a także oszust, który wyłudził pieniądze od mieszkanki Ostrołęki.

Gang “fałszywych policjantów” telefonował do osób starszych w Polsce, chociaż ich szef ukrywał się w Anglii. Rzeczniczka śląskiej policji podinspektor Aleksandra Nowara powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że śledczy dowiedzieli się, iż mężczyzna ma zamiar w pilnej sprawie przyjechać do rodziny do Polski. W jednym czasie policjanci weszli do ośmiu mieszkań i zatrzymali cztery osoby, w tym 43-letniego szefa gangu. W ręce policji wpadli także ludzie, którzy udając policjantów odbierali od poszkodowanych ich pieniądze. Łącznie postawiono im kilkanaście zarzutów. Policja przejęła gotówkę i przedmioty o wartości 400 tysięcy złotych.

– W Warszawie zatrzymano kolejnego mężczyznę, który odbierał pieniądze oszukanej starszej kobiety z Ostrołęki – powiedział IAR rzecznik Komendy Miejskiej w Ostrołęce podkomisarz Tomasz Żerański.

66-latka poinformowała wcześniej policję o oszustce, która podając się za policjantkę poprosiła o przelew błyskawiczny. Na poczcie w Warszawie pieniądze próbował odebrać 27-latek, któremu teraz grozi nawet osiem lat więzienia.

W obu sprawach policjanci sprawdzają z kim mogli współpracować zatrzymani.
Metoda “na policjanta” jest kolejną formą oszustwa “na wnuczka”. Przestępcy telefonują przede wszystkim na numery stacjonarne i poszukują łatwowiernych seniorów. Najpierw udają ich krewnych, a potem dzwonią jeszcze raz podając się za policję. Aby pomóc organom ścigania w złapaniu przestępców na gorącym uczynku, żądają przekazania pieniędzy. Policja przypomina, że prawdziwe służby nigdy nie proszą o wypłatę lub przekazanie pieniędzy.

IAR

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + 14 =