RN
TwitterFacebook

Królowa nauk mobilizuje do pracy uczniów z SP nr 2 w Ostrołęce [FOTO]

Warsztaty, gry, zabawy i konkursy matematyczne – to atrakcje przygotowane w ramach “Dni Matematyki” w Szkole Podstawowej numer 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce. Nauczyciele starają się różnymi sposobami zachęcić dzieci do poszerzania wiedzy o królowej nauk. Wydarzenie ma im w tym pomóc.

To pierwsza taka inicjatywa w szkole. Korytarze placówki obwieszone są plakatami informującymi o życiu i osiągnięciach sławnych matematyków, a każdego dnia uczniowie sprawdzają swoją wiedzę w konkursach. – Chcemy pokazać, że matematyka nie musi być nudna – mówi Sławomir Kowalski, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2. – W klasach czwartych organizowane są warsztaty konstrukcyjne, podczas których uczniowie konstruują z patyczków i słomek figury geometryczne i bryły przestrzenne. W klasach siódmych i ósmych trwają lekcje logicznego myślenia z wykorzystaniem łamigłówek i zagadek logicznych oraz organizowane są zajęcia z gier logicznych. Dodatkowo codziennie odbywają się gry zabawy i konkursy związane z matematyką. Celem wydarzenia jest po prostu promocja wśród uczniów królowej nauk.

Dziś uczniowie zmagali się w turnieju “1 z 10”. Finaliści wyłonieni z każdej klasy rywalizowali z kolegami i koleżankami z rocznika w pytaniach z różnych dziedzin matematyki. Zasady konkursu bardzo przypominały popularny program telewizyjny, a rywalizacja była zacięta. Pośród klas IV najlepszy okazał się Maksymilian Romel z IV D, klasy sportowej. – Było super, ciekawe pytania i można się wykazać. Zawsze mamie narzekałem, że zawsze zajmuję czwarte miejsce w każdym konkursie, a teraz pierwsze miejsce i to w matematycznym. Nie jestem w stanie w to uwierzyć!  – mówił Maksymilian.

Dni Matematyki w Szkole Podstawowej nr 2 w Ostrołęce potrwają do piątku.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

thirteen + 19 =