TwitterFacebook

Ksiądz Twardowski patronem Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego [FOTO]

Uroczystości nadania imienia placówce rozpoczęły się od Mszy świętej w kościele farnym w Ostrołęce. Następnie uczestnicy wydarzenia przenieśli się do budynków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Tam nastąpiło przecięcie wstęgi i oficjalne otwarcie nowo wybudowanego obiektu.

Jest to nowe spojrzenie na przyszłość placówki na kolejne pięćdziesiąt lat – mówi Iwona Domańska, dyrektor ośrodka. Nowy patron spowoduje, że w jakimś stopniu zmienią się cele, dążenia naszej pracy wychowawczo-opiekuńczej. Zmienią się postawy międzyludzkie, bo siłą rzeczy będziemy czerpać z księdza Jana Twardowskiego – dodaje dyrektor Domańska.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. W jej trakcie uczniowie ośrodka wykonali krótkie przedstawienie dotyczące osoby księdza Jana Twardowskiego.

Znamy go jako kaznodzieję, jako literata. Jego twórczość jak i życie było szczególnie poświęcone dzieciom. Był nauczycielem i pedagogiem. Dorobek literacki, który nam zostawił, te proste wiersze, które przedstawiają życie każdego z nas w taki prosty sposób. W sposób, który może być zrozumiały przez dzieci, ale i przez dorosłych – mówił bp Janusz Stepnowski.

Wydarzenie zakończyło się zwiedzaniem przez uczestników nowego budynku ośrodka.

AB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *