RN
TwitterFacebook

Ktoś usunął dane z komputerów i nagrania z kamer w OPK

Rozwiązanie umowy z trzema osobami, usunięcie istotnych danych spółki oraz niewątpliwy awans partnerki wiceprezydenta w tle – tak przedstawia się sytuacja w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym.

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi postępowanie w sprawie usunięcia danych cyfrowych przez osoby nieuprawnione, do którego doszło w okresie 30 kwietnia – 2 maja w OPK. Stało się to po tym, gdy w spółce zostały rozwiązane umowy z trzema osobami. Jak podał 2 maja na swoim profilu społecznościowym prezydent Ostrołęki, osoby odpowiedzialne za ten czyn usunęły też nagrania z kamer.

Po otwarciu drzwi o 7 rano okazało się, że niezidentyfikowana bliżej osoba bądź osoby, w czasie gdy firma nie pracowała, weszły do biura (tak, weszły, bo nie było śladów włamania więc miały klucze bądź kody dostępu), usunęły część danych z komputerów zwolnionych pracowników (tylko z tych, z pozostałych nie). Poza tym ukradły z firmy dokumenty, które jeszcze we wtorek o 15 były na biurkach innych pracowników (nie wszystkie, a wybrane) i były danymi istotnymi dla funkcjonowania tej spółki, oraz sabotowały monitoring w celu ukrycia swojej tożsamości – czytamy na profilu społecznościowym Łukasza Kulika.

Śledztwo trwa, jednak z uwagi na dobro postępowania Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce nie chce zdradzać zbyt wielu szczegółów. Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, w spawie mogli być przesłuchiwani byli pracownicy OPK, których zwolnił obecny prezydent.

Łukasz Kulik napisał na swoim profilu społecznościowym też, że do tej pory stanowiska w spółkach obsadzane były „po znajomości”. – Mam świadomość, że część z etatów w podległych mi jednostkach była obsadzana według klucza rodzinnego lub partyjnego – czytamy na profilu społecznościowym prezydenta.

I wygląda na to, że tak na razie pozostanie. Jak podaje portal eostroleka.pl jedno ze stanowisk w Ostrołęckim Przedsiębiorstwie Komunalnym od niedawna zajmuje życiowa partnerka wiceprezydenta Ostrołęki – Ewelina Kalinowska, z wykształcenia magister pedagogiki. Startowała ona także w ostatnich wyborach samorządowych do Rady Miasta z ramienia partii Łukasza Kulika, Ostrołęka dla Wszystkich.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *