TwitterFacebook

Kulig i ognisko w ramach ferii dla dzieci w Ostrołęce

W województwie mazowieckim trwają ferie. Jedną z corocznych atrakcji dla dzieci w Ostrołęce jest kulig połączony z ogniskiem organizowany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej.

Dawniej kulig kojarzony był z koniem i wielkimi saniami. Na przestrzeni lat i dzięki postępom techniki koń został zastąpiony ciągnikiem lub samochodem, jednak popularność tej zabawy znacznie spadła.

W Ostrołęce od kilku lat kulig stał się tradycją w czasie ferii. Dzieci wspólnie z rodzicami chętnie przychodzą na Stadion Miejski, aby uczestniczyć w zaprzęgu i zjeść kiełbaskę z ogniska.

W tym roku pogoda sprzyja, więc i frekwencja jest zadowalająca – powiedział radny miasta i jeden z pracowników MZOSTiITu, Jerzy Grabowski – Odpowiednio przygotowana zabawa na świeżym powietrzu w każdej formie dobrze służy dzieciom. Młodzi chętnie uczestniczą w zimowych atrakcjach organizowanych przez miasto, co bardzo cieszy. W kuligu zawsze berze udział wielu uczestników, ponieważ to fajna zabawa i przy okazji można zjeść ciepłą kiełbaskę z ogniska, która w zimowe dni smakuje najlepiej.

Kulig jeździł 7 stycznia, na terenie Stadionu Miejskiego przy ulicy Witosa 1 w Ostrołęce.

Mateusz Święcicki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *