RN
TwitterFacebook

Kurpiowska kraina na płótnie [FOTO]

Malarze z kilku miast zjechali na XII Kurpiowski Plener Malarsko – Literacki w miejscowości Wyszel w powiecie ostrołęckim. Tygodniowy warsztat pozwoli artystom malować pejzaże inspirowane kurpiowską naturą. Dzięki plenerowi malarze mogą wymieniać się spostrzeżeniami i uczyć się nowych umiejętności.

Plener jest bardzo ciekawy, uczestnicy wymieniają się poglądami, rozmawiają o sprawach, które ich interesują w sztuce i dzięki temu wzbogacają się wzajemnie poprzez te spotkania – mówi Zenon Kowalczyk opiekun projektu.

W warsztatach plenerowych bierze udział kilkunastu malarzy i dwóch fotografików, a w części literackiej także kilkunastu poetów. Efektem tej współpracy będzie napisanie wierszy na podstawie namalowanych wcześniej dzieł.

Przedsięwzięcie odbywa się na terenie powiatu ostrołęckiego już po raz dwunasty. – To jest dla nas, jak dla spragnionego woda potrzebna do życia. Nakręcamy się w ten sposób na cały rok. Chociaż jest upalnie, pot nam oczy zalewa, w buzi zasycha, ale my malujemy! – mówiła jedna z uczestniczek pleneru.

Kurpiowski Plener Malarsko-Literacki potrwa do piątego sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *