RN
TwitterFacebook

Kurpiowska Organizacja Turystyczna ma zamiar atrakcyjnie przestawić kurpie

Zebranie i atrakcyjne przedstawienie ciekawych miejsc turystycznych planuje Kurpiowska Organizacja Turystyczna. Oprócz planów związanych z budżetem otrzymanym w ramach konkursy na zadania z zakresu kultury i sztuki na rok 2019 w Ostrołęce, organizacja planuje pozyskać inne środki, dzięki którym miasto i powiat mogą się stać bardziej atrakcyjnym miejscem dla turystów. 15 tysięcy złotych dostała Kurpiowska Organizacja Turystyczna na wydanie 2 tysięcy egzemplarzy przewodnika turystycznego „Wędrowiec Nadnarwiański”. 16-stronicowy zeszyt będzie ukazywał atrakcyjne dla przyjezdnych miejsca warte odwiedzenia w Ostrołęce.

W pierwszej części chcemy pokazać starą Ostrołękę, jak kiedyś wyglądała, przez co przechodziła. W środku będzie się mieścił plan atrakcji turystycznych w formie mapy. Na końcu przedstawimy współczesną Ostrołękę oraz rozpiszemy poszczególnie co można na dzień dzisiejszy obejrzeć, gdzie można zjeść, odpocząć, czy zamieszkać – powiedział wicedyrektor organizacji, Andrzej Bis

Kolejnym etapem rozwinięcia turystyki jest obszar powiatowy. Do Starostwa Powiatu, Kurpiowska Organizacja Turystyczna złożyła wniosek o dofinansowanie wydania zeszytu przedstawiającego 11 gmin. Każda z nich zostałaby opisana oddzielnie, obejmując przy tym ich historię i ciekawostki. Przewodnik zostałby wzbogacony o dużą mapę powiatu, która szczegółowo informowałaby o atrakcjach znajdujących się w obszarze Powiatu Ostrołęckiego takich jak turystyczne ścieżki rowerowe, szlak Omulwi i ścieżki piesze.
Kurpiowska Organizacja Turystyczna wystosowała również kilka pism do Marszałka Województwa Mazowieckiego. Organizacja ma zamiar oznakować szlak wodny Dolnego Bugu i Jeziora Zegrzyńskiego oraz zrobić konserwację oznaczeń na rzece Orzyc, która znajduje się na skraju kurpiowszczyzny. Kolejnym wnioskiem do Marszałka jest pomysł, aby zamienić klasyczne wycieczki dla szkół na wycieczki w zakresie turystyki aktywnej dla młodzieży. Projekt jest przygotowany we współpracy ze Szkołą Zawodową nr 4 w Ostrołęce. Ma na celu zachęcenie uczniów do dbania o środowisko i pokazać inną formę wypoczynku taką jak rajdy kurpiowskimi szlakami. Wniosek złożony do Starostwa powinien zostać rozpatrzony w kwietniu. Na te, które trafiły do Marszałka Województwa Mazowieckiego odpowiedź powinna zostać udzielona w maju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 − seven =