RN
TwitterFacebook

Lekarze ze szpitala w Ostrołęce wypowiedzieli umowy o pracę

38 lekarzy zatrudnionych w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce złożyło rezygnację z pracy. Są to pracownicy z czterech oddziałów: kardiologi, neurologii, chorób zakaźnych oraz oddziału wewnętrznego. 

Zdaniem lekarzy powodem złożonych wypowiedzeń jest zła organizacja pracy oraz niskie zarobki. W piątek (29.09)  lekarze specjaliści dostaną zwiększone wypłaty, w związku z wejściem w życie ustawy ministerialnej. Nowe przepisy określają, że lekarze specjaliści powinni zarabiać 6750 zł brutto miesięcznie. Wynagrodzenie zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca. To jednak może nie załatwić sprawy.

 – Lekarze myślą o większych zarobkach niż te, które otrzymają po podwyżce – mówi zastępca dyrektora szpitala do spraw medycznych Włodzimierz Kucharski. 

Z grupy 38 lekarzy, którzy złożyli wymówienia wybrano zespół negocjacyjny, do dalszego prowadzenia rozmów z dyrekcją szpitala.

Decyzje, które zostaną wypracowane będą dotyczyć wszystkich lekarzy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce.

EN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *