RN
TwitterFacebook

Lepsza droga z Myszyńca

Powiat ostrołęcki otrzymał 3 miliony złotych dotacji do przebudowy drogi Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki-Dudy Puszczańskie-Zalas. Pieniądze pochodzą z Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. Środki te posłużą do wykonania jednego z odcinków tej inwestycji. 

Realizujemy pięciokilometrowy odcinek drogi  Myszyniec-Wolkowe-Krysiaki i na tym odcinku budowana będzie jezdnia, dwa pasy po trzy metry oraz dwumetrowa ścieżka dla pieszych i rowerzystów, a więc razem ośmiokilometrowa droga – mówi Stanisław Kubeł, starosta powiatu ostrołęckiego.

Rozpoczęły się już pierwsze prace na tym odcinku. Polegają one na usuwaniu drzew i tak zwanym korytowaniu. Łączny koszt przebudowy odcinka wyniesie ponad 6 milionów złotych. Zakończenie robót ma nastąpić do listopada bieżącego roku.

W przyszłości Starostwo Powiatowe w Ostrołęce chciałoby przebudować pozostały odcinek, aż do miejscowości Zalas.  – Tworzymy dokumentację na odcinek Zalas-Krysiaki, czyli od strony Łysych. Docelowo chcemy połączyć Zalas Krysiaki, Wolkowe i Myszyniec. Myślę, że to również będzie atrakcyjna szeroka trasa, która umożliwi skomunikowanie tamtych obszarów, a więc i gminy Łyse z Myszyńcem, ale także tych terenów z drogą krajową nr 53 – dodaje Stanisław Kubeł.

AB

1 komentarz

 1. Mieszkaniec powiatu Odpowiedz

  Pobocze nie jest ścieżką dla pieszych i rowerów.
  Aby tak sytuacja zaistniała, musi być konstrukcyjne oddzielenie od jezdni plus skrajnia dla jezdni (a drogą rowerową) wynosząca minimum 0.5m.
  Namalowana linia nie jest takim oddzieleniem. Po poboczu nie wolno jezdzić pod prąd, czyli rowerzyści mogą jeździć tylko po poboczu po prawej stronie lub prawą stroną jezdni.
  Piesi (jeżeli nie ma chodzika) mogą chodzić zaś tylko lewą poboczem, lewą stroną jezdni.

  Więc jeżeli nie jest to wydzielona droga dla rowerów elementami konstrukcyjnymi, elementami bezpieczeństwa i nie ma pół metra skrajni dla jezdni, to prośba do powiatu o nie wprowadzanie w błąd rowerzystów nie znających przepisów ruchu drogowego.

  Komentarz ten wstawiam, ponieważ wielokrotnie miałem niebezpieczne sytuacje stworzone przez rowerzystów jadących nielegalnie lewą stroną, lewym poboczem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *