RN
TwitterFacebook

Mazowieckie. Plamy na Narwi to nie olej

Wody Polskie poinformowały, że znaleziona wczoraj (23.10.) plama na Narwi to zanieczyszczenie organiczne. O podejrzeniu pozostałości po piątkowym wycieku oleju turbinowego z ostrołęckiej Elektrowni, poinformowała na swoim profilu na portalu społecznościowym rzeczniczka prasowa Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska Agnieszka Borowska.

Jak twierdzi rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Białymstoku, Agnieszka Giełażyn-Sasimowicz – zauważona pomiędzy Serockiem a Jadwisinem plama to zanieczyszczenia organiczne jak w większości zgłaszanych przypadków.

Pracownicy Wód Polskich od soboty monitorują stan rzeki, reagują na wszystkie sygnały od mieszkańców miejscowości położonych nad Narwią. Do tej pory żadne z podejrzeń o płynącej rzeką oleistej substancji nie zostało potwierdzone. W większości ciemne plamy na Narwi, które da się zauważyć z wysokości to zanieczyszczenia organiczne lub muł bagiennymówi Giełażyn-Sasimowicz.  

Przypomnijmy, że po piątkowym (18.10.) wycieku z ostrołęckiej elektrowni wciąż trwają badania na zawartość substancji ropopochodnych w rzece Narew. Jak zapewniają Wody Polskie, ich wyniki będą znane jeszcze w tym tygodniu.

Mateusz Święcicki

[related limit=”5″

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *