RN
TwitterFacebook

Mazowieckie. Premier Mateusz Morawiecki powołał nowych wojewodów

Konstanty Radziwiłł został powołany na stanowisko wojewody mazowieckiego. Uroczystość odbyła się wczoraj, 25 listopada, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Po tegorocznych wyborach parlamentarnych konieczne były zmiany m.in. w fotelach wojewodów, w tym wojewody mazowieckiego. Na tej funkcji Konstanty Radziwiłł, były minister zdrowia, zastąpił Zdzisława Sipierę, który został posłem.

– Jako wojewoda mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę rządu jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Urząd musi działać sprawnie na codzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową – napisał nowy wojewoda w serwisie społecznościowym Twitter.

 

Poza byłym ministrem zdrowia akty powołania na stanowisko wojewodów odebrali Lech Sprawka na stanowisko wojewody lubelskiego, Tobiasz Bocheński na stanowisko wojewody łódzkiego oraz Łukasz Mikołajczyk na stanowisko wojewody wielkopolskiego.

Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w tereniepowiedział premier Mateusz Morawiecki. Zaznaczył przy tym, że serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach. – Mam nadzieję, że pomysły likwidacji urzędu wojewodów są tylko pomysłami, bo wojewodowie są niezbędni do tego, żeby państwo było obecne tam, gdzie być musi. Wojewodowie są nie tylko oczami i uszami rządu, ale też rękami. Działają w okolicznościach klęsk żywiołowych, pełnią niezwykle istotną funkcję. 

IAR/ red. pg

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *