RN
TwitterFacebook

Mazowsze. Część dyspozytorni kartek zostanie przeniesiona

Pięć dyspozytorni na Mazowszu, ale po dwie w Radomiu i Siedlcach. To ostateczna, a właściwie najnowsza, decyzja wojewody, który informował wcześniej, że placówki w Ostrołęce i Płocku jeszcze przez rok będą kontynuowały swoją działalność.

– Stworzenie trzech rejonów już od przyszłego roku to nonsens – komentuje Elżbieta Lanc, członek zarządu województwa mazowieckiego. – Po co teraz podejmować takie decyzje. Jesteśmy tym chaosem przerażeni. Brakuje miejsc w szpitalach, brakuje szybkiej reakcji na pomoc pacjentom, a tutaj niezrozumiałe dla nas decyzje. 

Początkowo wojewoda planował usunięcie dyspozytorni w Ostrołęce i Płocku i przekazanie ich obowiązków do Siedlec Radomia i Warszawy. 17 listopada, po medialnej burzy i sprzeciwie Samorządu Województwa Mazowieckiego Konstanty Radziwiłł poinformował, że liczba placówek nie zostanie zredukowana.

– Teraz praktycznie wracamy do punktu wyjścia – mówi Marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik. – Znowu pomysł likwidacji wrócił. Teraz to on się nie nazywa likwidacją tylko zmiana miejsca stacjonowania i tak absurdalnie dyspozytornia płocka będzie w Radomiu, a ostrołęcka w Siedlcach. Czyli wróciliśmy do punktu wyjścia. Jestem zdumiony, zdegustowany i wyrażam głęboki sprzeciw wobec takiego działania. 

Jak zapowiada marszałek, zarząd województwa mazowieckiego na najbliższym spotkaniu negatywnie zaopiniuje decyzję wojewody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × three =